top of page

חגיגת בר מצווה – הבגדים עושים את האדם


בגדים הם עניין של טעם אישי, אופנה כללית ובעיקר תקציב. אומרים הבגד עושה את האדם, ואני די נוטה לקבל את המשפט הזה. הדבר נכון שבעתיים כשמדובר בבגדים לאירוע כמו חגיגת בר מצווה.


פעם היה נהוג שנער הבר מצווה לובש חליפה שחורה , כמו הגדולים בזמנו, והיו חונטים אותו סופית בפפיון. היום הכול השתנה והתגמש. כל אחד מתלבש לפי סגנונו האישי וטעמו.יש כאלה שירצו ללבוש חליפת בר מצווה מודרנית, אחרים יבחרו בג'ינס וחולצה לבנה או שחורה הנחשבות לחגיגיות יותר, ואחרים ישלפו סתם בגד חגיגי מהארון.רבים מבני העשרה יעדיפו בגדי מותגים מפורסמים כבגדי הבר-מצווה שלהם. זה נחשב לעדכני, יפה ומוערך מאוד על ידי בני התשחורת הצעירים ואולי גם על ידי הוריהם, אז גם זה כיוון לחשיבה לפני שבוחרים בבגד הסופי.


חשוב לזכור, שאתם במרכז החגיגה, רואים וצופים בכם כל הזמן ורצוי מאד, שתראו חגיגיים ואסטטיים. יש המהדרים במיוחד ומחליפים יותר ממערכת ביגוד אחת במהלך האירוע.לדעתי, זה לגמרי מיותר, שכן לא מדובר בתצוגת אופנה למרות שיש כאלה הבוחרים לעשות זאת, אולי גם כחלק מהשואו, והגיוון.


בנוגע לבני המשפחה נכון אותו עיקרון. חשוב להיראות טוב וגם להרגיש בנוח. במרבית האירועים יש כמה חלקים, חלקם כוללים גם ריקודים ותנועה, ולכן חשוב לבחור בבגד, שלא רק יראה טוב אלא יהיה גם נוח לאורך שעות ארוכות וכדאי גם להשקיע מחשבה בנוגע לבגדים ממנו עשוי הבגד, שיהיו בגדים נושמים, שאינם גורמים להזעה יתרה, שכן זה לא נעים...


יש מקרים, בהם כל המשפחה וזה כולל הורים, חתן הבר מצווה ובני משפחה נוספים כגון אחים אחיות וכדומה, ירכשו לכולם מערכת ביגוד מיוחדת לאירוע. אחרים יסתפקו במשהו פרקטי יותר המצוי בארון הבגדים. בכל אופן כדאי להשקיע מחשבה בעובדה, שהערב הזה חד פעמי, משקיעים בו הרבה כסף , אז כדאי שהכול יראה טוב , גם הביגוד.


מאידך, כדאי גם לחשוב על אופציות שימוש נוספות בבגדים, מעבר לאותו אירוע עצמו, שכן חבל להוציא סכום כסף אסטרונומי, על אירוע חד פעמי. בקיצור, צריך לקחת את כל השיקולים הללו בחשבון. היום ניתן להעזר, באתרי האינטרנט השונים המפנים בפורטלים השונים, לפרטים בנוגע להלבשה והנעלה.


בנוגע לאם חתן הבר מצווה, יש כאלה שיטרחו אף לפנות למעצב/ת שיעצב בגד על פי טעמן האישי, בהתאם לבחירתן, בגד יותאם רק להן. העלות היא כמובן בהתאם. חשוב גם פה לבדוק כמה שיותר אופציות, לפני שמחליטים. יש לסכם מראש, מה מקבלים ומתי, שכן שמעתי כבר על נשים, שערב לפני האירוע , הבגד עדיין לא היה מוכן וזה גורם ללחץ מיותר, כך שרצוי להתחיל בכל תהליך העיצוב והתפירה, די זמן לפני האירוע, שכן בכך מונעים מראש אי נעימויות.


רצוי להתאים לבגד, אביזרים מתאימים שיתנו בסופו של דבר את המראה המושלם, וכנ"ל לגבי פרטי הנעלה. יש משפחות שהולכות על נושא של צבע, מרקם ודוגמא ואז המראה הכללי הוא מאד שלם ונעים לעין, אז זה גם רעיון שאפשר לקחת מפה.

נושא ההנעלה הוא מאד חשוב. לפני שתבחרו בנעל על פי אמות מידה של אסטטיקה, ומיוחדות קחו בחשבון, שבנעליים האלה, אתם עתידים לבלות שעות רבות מאד, אז לפני הכול בדקו שהן אכן נוחות לכם ומומלץ אפילו ל"תרגל" הליכה בהן, כדי שבאירוע, לא תהיה זו הפעם הראשונה בה אתם נועלים את הנעלים. ועוד עצה קטנה, בתיק שתיקחו אתכם לאירוע מומלץ לקחת חבילת פלסטרים למקרה, של שפשוף ברגל, או לחילופין זוג נוסף להחלפה במקרה של אי נוחות.


ככלל הייתי ממליצה לפני שמתחילים, לעשות סיורים בקניונים ובחנויות, לראות ולבדוק (פיזית ) במדידה, מה קיים בשוק, מה מעניין אתכם ובעיקר מה טווח המחירים שיש. כך תיהיו חכמים יותר , כשתבחרו ברעיון הביגוד שלכם. וכמובן, הכול דורש זמן ורצוי להתחיל בכל התהליך מוקדם ככול האפשר.


קיימת עוד אפשרות והיא של השכרת מערכת ביגוד ליום האירוע. הרעיון דומה,למה שקיים בתחום שמלות כלה. ולרוב באותם סלונים יש אופציה של לבוש גם לבני המשפחה.יתכן שאופציה זו זולה יותר, תמיד צריך לבדוק. בכל אופן זה אמור לפתור את השאלה - " מה עושים עם הבגד לאחר האירוע?!" כן, זה מאד פשוט מחזירים אותו לחנות. הבעייה היא שלא תמיד מצוי מלאי שעונה לכל טעם, סגנון ומימדי גוף של כל אחד, אך בהחלט גם רעיון זה שווה בדיקה, למי שזה מתאים לו.


את הבגדים לחתן הבר מצווה תוכלו למצוא בחנויות הילדים, המחזיקות בחלקן בגדים למטרה שכזו, ברשתות השיווק הגדולות, או בחנויות להלבשת גברים.ובכל אופן ברצוני לאחל לכם ערב חגיגי ונעים.

bottom of page