top of page

חגיגת בר/בת מצווה – הבחירה המוזיקלית היא שעושה את האירוע


אחת ההחלטות המשמעותיות בעיצוב אירוע היא הכיוון המוזיקלי שלו. האם יהיה זה אירוע שמח וקולני , שאורחיו ירגישו כמו במועדון, או לחילופין אירוע שקט וסולידי שהאורחים יוכלו גם לדבר במהלכו ולשמוע אחד את השני. כמובן, שלכל אחד יש את הבחירות וההעדפות שלו וגם קיים לכל אחד מאיתנו דימוי איך האירוע אמור להראות.


הרשו לי להעיר בפניכם כמה נקודות שאולי לא כולם שמים אליהם לב באותה המידה.


אירוע המתקיים באולם, גן אירועים, מלון יש לו כמה חלקים ידועים מראש. ראשית החלק של המפגש בו מגיעים האורחים, הקרוי קבלת פנים. בחלק זה במרבית האירועים יש מוזיקה נעימה שתפקידה, ליצור אווירה, ולהנעים את המפגש. בזמן זה אמורים האורחים להסתובב, לשוחח ולהתכונן לחלק הבא המשמעותי יותר באירוע. לאחר שכל האורחים הגיעו מגיע השלב השני של הערב. לשם כך יש פתיחה רשמית כלשהי של החלק הפורמאלי, על ידי מוזיקה מסויימת שנבחרת על ידי בעלי האירוע.


רבים יבחרו לחלק זה שיר מסויים, שיבהיר לכולם, שהשלב המשמעותי הגיע. גם כאן מדובר בטעם ובחירה אישית.לאורך הסעודה, יש מקומות בהם המוזיקה נעימה ושמחה, או שקטה וסולידית שכן היא מלווה את הדבר העיקרי-האוכל. ובהמשך במידה והחלטתם על כך מגיע שלב הריקודים.


השמחה היא כמובן המרכיב החשוב והעיקרי באירוע, אך הרשו לי להגיד לכם שלא תמיד היא צריכה להיות קולנית, וצורמת. נכון, ישנם צעירים הרוצים להרגיש שהם במועדון, אך אין מדובר בכל האורחים. במרבית האירועים מוזמן חתך גילאים מגוון ובהחלט לא לכולם מתאים רעש.


כמה פעמים יצאתם מאירוע עם צלצולים באוזניים? כמה פעמים לא יכלתם להחליף מילה עם מי שיושב עמכם בשולחן ונאלצתם לצעוק כדי להשמע?


הייתי ממליצה לכם בחום לחשוב גם על הנקודות האלו. לא תמיד כולם רוקדים, והייתי מסייגת את דברי ואומרת ההיפך, מרבית האורחים אינם רוקדים. הם באו לאירוע, כדי להיפגש לשמוח ולהיות חלק ממנו, ולא כדי לשבת ולא לשמוע את עצמם או את חבריהם לשולחן , אז אנא קחו נקודה זו בחשבון ו"רחמו על אורחיכם". המוזיקה היא נפלאה, תפקידה ליצור אווירה והיא למעשה זו שיוצרת את השמחה ומעצבת את האירוע. אך אפשר בהחלט למצוא דרך ביניים. בפתיחה מוזיקה מכל סוג

שהוא, שתהיה נעימה לאוזן. ברגעי השיא מוזיקה אחרת שתתאים לעניין. רצוי מאד שבשעת האוכל ניתן יהיה גם לדבר ולשמוע. וכן בסוף- מי שמאוד חשוב לו מוזיקה, צעירה זורמת וקולנית, שיעשה זאת. אך חשבו על זה גם בעת הושבת האורחים. מי שלדעתכם יכול לסבול מכך הרחיקו אותו ממוקד הרעש. למי שזה לא מפריע ולרוב מדובר בצעירים, אפשר להושיבם שם.


ובאשר למפעילים עצמם. היום יש אין סוף של די.גי. להקות, זמרים , צמדים, הרכבים מוזיקליים וכל מה שבניהם. תוכלו לבחור את המפעיל שיהיה לטעמכם. דעתי האישית היא ששום די.ג'י לא משתווה לזמר בודד או להקה, אך זה בהחלט עניין של טעם והעדפה. שוב בתחום הזה יש פערי מחיר עצומים.


בדקו היטב ויותר מאחד לפני שאתם מחליטים. רצוי מאד שתלכו ותראו את האדם שאמור להופיע אצלכם באירוע אחר. התרשמו מאישיותו, אמינותו ודרכי עבודתו. כבר שמעתי לא פעם על מישהו שסיכמו עמו על דבר אחד וקיבלו דבר אחר.


דרשו שתהיה לכם שליטה מלאה על האיפיון המוזיקלי. דווחו על העדפותיכם. מה הייתם רוצים שישמע, ובעיקר מה לא. מה העוצמה שאתם רוצים שתיהיה למוזיקה. בחרו שיר נושא שיהיה המוקד של האירוע. שיר שיפתח את הריקודים ועוד. חשבו על כל פרט ורשמו זאת כשאתם מסכמים עם המפעיל באירוע. ועוד עצה קטנה. סכמו עם מישהו מבני המשפחה, שיהיה זה שאחראי למוזיקה ובמידה ויהיו חריגות, הוא יהיה זה שיטפל בכך, ובזאת תמנעו מעצמכם ומאורחיכם אי נעימויות.


ועוד , אם אתם בוחרים במישהו מבוקש במיוחד, רצוי לבדוק עמו מספיק זמן מראש שהוא פנוי בתאריך שלכם לאירוע.

ולסיכום כל שנותר הוא לאחל לכם אירוע בר מצווה שמח ונעים.

bottom of page