top of page

חגיגת בר/בת מצווה – הזמנות לחגיגה


שליחת הזמנות לאירוע, היא אחד הרגעים המרגשים בתחנות הדרך, לחגיגת בר המצווה. עד אז הכל ערטילאי, אבל ברגע בו אתם יושבים מול רשימת כתובות ומתחילים למלא את המעטפות הכול הופך לממשי.זהו הרגע, בו כל מה שתכננתם עד כה הופך לממשי. זה דומה לשליחת היונה, לברר :" הכלו המים" או בשפה יותר פרוזאית, מטרתם לברר מה המצב. מי יגיע לאירוע, מי לא ובקיצור איפה אתם עומדים.


לכן, יש טעם להקדיש יותר ממחשבה אחת לעיצוב ההזמנה. היום יש זרמים רבים בנושא הזה, בנושא העיצוב הגרפי שלה.

יש כאלה שיבחרו בתמונה מוצלחת של חתן בר המצווה, ויסתפקו בתיאור מקום האירוע ופרטים על מועדי ההתרחשות. אחרים יפנו לאתרים באינטרנט המספקים היום שירותים זולים של הפקת הזמנות לכל דורש. כל האופציות הללו הן בהחלט ליגיטימיות אך אני רוצה להציע לכם משהו אחר. משהו הרבה יותר אישי. הזמנה אותה תחברו בעצמכם, כזאת שתתאר את חתן הבר מצווה, בצורה הכי מדוייקת , זה חייב להיעשות בחרוזים ובקצרה. לא לכולם יש את הכישרון הזה של כתיבה, אך בהחלט יש למי לפנות. קיימים היום אתרים רבים המספקים שירות מקצועי של כתיבת ברכות לבר מצווה, דרשות והזמנות. אותם כותבים יעשו זאת עבורכם בצורה הטובה ביותר. כך תישאר לכם מזכרת אישית מיוחדת לאירוע.


אשמח, אם תפנו גם אלי ל"אתר הברכות של אסתי" ואכתוב עבורכם טקסט מיוחד עבור ההזמנה לבר מצווה, כזה שיגרום לכם לשמוח ולאורחיכם להתרגש.


לפני שליחת ההזמנות יש לערוך "סיור כתובות" ולברר שיש בידכם, הכתובות העדכניות של כל מי שתרצו להזמין לאירוע. לא יזיק אם גם תאספו באותה הזדמנות מספרי טלפונים ניידים של כל האורחים, כך שמאוחר יותר תוכלו לוודא שההזמנה אכן הגיעה. היום יש כאלה המבקשים לאשר לתיבה קולית שהושכרה לצורך כך או לאשר במייל. אבל עדין אין כמו הבדיקה האישית. שכן יש כמה בעיות אפשריות, אי הגעת ההזמנה בזמן או טעות בכתובת. 

זה יכול להיות מאד מבאס, כאשר שלחתם הזמנה למישהו והוא לא מגיע רק בגלל טעות בכתובת או איחור במשלוח.יש לוודא שההזמנות תשלחנה בזמן, רצוי כשלושה שבועות לפני מועד האירוע, כך שתוכלו לאחר כשבוע לשוב ולבדוק אם הן הגיעו. יש לזכור שאנו חיים בישראל, מידי פעם יש שביתות,חגים סופי שבוע וכדומה, כך ששירותי הדואר אינם היעילים ביותר עלי אדמות. במידה ובכוונתכם להזמין אורחים מחו"ל רצוי להקדים ולשלוח להם את ההזמנות מבעוד מועד.


בזמן הזה גם רצוי לוודא מי מגיע באופן כללי, האם משפחות מגיעות עם הילדים וכמה, ומה שיותר עצוב מי לא מגיע.

יש כאלה השולחים הזמנות גם לכאלה שיודעים בוודאות, שלא יגיעו. דבר כזה נעשה לשם מתן תחושת כבוד לאותם אנשים, נניח מבוגרים בעלי קשיי ניידות ותחושה טובה עבורם, שאינם מנותקים מהמשפחה.


נהוג , להביא באופן אישי הזמנות, לאותם אורחים שהם החשובים לכם ביותר, נניח לסבא והסבתא, לדודים ובני הדודים לחברים האישיים הטובים ביותר. כמובן, שנושא זה כמו כל האחרים נתון כולו לשיקול דעתכם.


ופרט נוסף חשוב בנוגע להזמנה, חשוב שתהיה מפה חדה, וברורה של האתר אליו אמורים האורחים להגיע, כולל הסבר על אזור החנייה. כבר קרה לא פעם שאורחים, התברברו והגיעו באיחור, זועמים וכועסים לאירוע, שלא הייתה מפה ברורה כיצד מגיעים אליו. נכון היום חלקנו מצויידים בגי.פי.אס ברכב, אך עדין לא כולם ורצוי שהמפה תתחשב בכיווני הגעה שונים של האורחים וגם תהיה בגודל הדפסה כזה, שאינו מצריך מקירוסקופ, שכן בשעת נהיגה, קשה לשים לב לפרטים קטנים, בעיקר

בעת נהיגה בחשיכה.


ועוד בנוגע לחנייה, במידה ובחרתם באתר שהשגת חנייה היא בעייתית בו, רצוי שתגיעו להסדר עם בעלי חניון קרוב, או של אותו אתר, שיאפשר חנייה חינם לאורחיכם בכל עת שהותם באירוע. הדבר צריך להיות ברור בהזמנה, ואם יש צורך בשובר מיוחד, ספקו אותו עם ההזמנה עצמה. חסכו מאורחיכם את כל הדאגות, כך שיגיעו לאירוע שלכם, נינוחים ורגועים מוכנים רק לשמוח וליהנות.

bottom of page