top of page

חגיגת בר מצווה – טקס הבר המצווה


לב ליבו של האירוע הוא טקס בר המצווה. כל ההכנות וההתארגנות נועדו לרגע המסוים הזה.רגע של הזדכות והתרגשות מוחלטת.זהו שיאו של האירוע וגם הסיבה לקיומו.לכן יש להעניק לו את מירב המחשבה ותשומת הלב. לאחר שנתתם דעתכם לכל הפרטים הטכניים, כגון בחירת אולם, צלם, די.גי. בגדים, הזמנות, אטרקציות, עיצוב ומה לא- עתה הזמן לתוכן.


חשוב מאד לייחד באירוע את המקום המיוחד, בלב הנוכחים לטקס הבר מצווה. ככול שרבו החידושים בתחומים אחרים בנושא אירועים, גם כאן חלו שינויים משך השנים. פעם היה הנער, קורא פיסקה קצרה שחיבר בעצמו או שהוריו כמידת כשרונם היו מחברים לו , שהיוו את הדרשה שלו- ששיאה הייתה האמירה "ותודה להורי שהביאוני עד הלום". כמובן שגם עניין זה השתנה.

היום אנחנו רוצים עניין, התרחשות והתרגשות סביב טקס בר המצווה. ויש לתכנן אותו בקפידה עם כל אותם גורמים שיקחו חלק באירוע שלכם, בעיקר הדי.גי ומנהל האירוע. רבים ירצו ליצור כניסה דרמטית של חתן הבר מצווה. יש שיסדרו שובל מרופד בפרחים. אחרים יתוו את הדרך בזיקוקים לאורך המסלול בו יצעד הנער. חשוב ליצור ציפייה והמתנה נרגשת לקראת השיא.


אחרים יקרינו סרט, וידאו קליפ- קצר , ולשם כך יוחשך המקום ואז תושג מירב תשומת- לב האורחים מתרחש.

הוידיאו יסכם בקצרה ורצוי בהומור את חייו ומעשיו של הנער עד כה.נערים אחרים יבחרו לשיר בשעה שהם נכנסים. אפשר גם לבחור בזמר שישיר לנער שיר סמלי שאהוב עליו המתאים לאותו הרגע. כל דרך שתבחר תיהיה טובה ולגיטימית, העיקר הוא ליצור צפייה דרוכה לקראת הבאות, לבנות מתח חיובי.


ואז בא השיא, הרגע לו חיכתם כולכם, אולי 13   שנים.הרגע בו פוצח הנער את פיו ומדבר. כמה חשוב, שדבריו יהיו דברים של טעם. שההתרגשות שלו ושל הנוכחים לא תפגע בתוכן , גם שיהיה בהם הומור- שיאמרו בקצב. שלא ימשכו יותר מדי זמן אך יכילו בתוכם את כל התוכן שחשוב לאומרו. ולידיעתכם זה לגמרי לא פשוט. אני מציעה לכל אחד ואחת לקחת עט ונייר ולנסות. תגלו עד מהרה שהמלאכה לגמרי קלה,


להכניס מסכת חיים קצרה לאמירה חרוזה ומשמעותית ב- 3 דקות בערך היא משימה בהחלט מורכבת . להזכיר את כל האנשים החשובים, לומר מילה טובה, לכל מי שצריך ורצוי להזכירו.ובעיקר לא להגזים, לא לומר, מה שלא צריך, לא להאריך לא לפגוע. לספר על הנער את כל הדברים החשובים והמשמעותיים.

אז מסתבר שזה לא קל. לשם כך בשונה, מן העבר עומדים לרשותכם רשת של כותבים מקצועיים. לכתיבת דרשה לבר מצווה, צריך ידע, יכולת, כשרון וניסיון. כל הכלים המקצועיים הללו עומדים לרשותי. מי שעשה במלאכה, עשרות ומאות פעמים יודע בדיוק, מה ואיך לכתוב. כיצד לקלוע לכל טעם ולכל אישיות. אני אשמח לכתוב עבורכם את הדרשה והברכה לבר המצווה, כזו שתהיה מרגשת, קולעת, קצרה ויפה. כזו שתיזכר גם בתום האירוע ולאחר זמן רב. הקרדיט ישאר כולו שלכם, אך ההנאה והסיפוק המקצועי הם גם שלי.


בבר מצווה נהוג גם שההורים מברכים את בנם שהגיע למצוות. אותם כללים שנאמרו על הדרשה חלים גם כאן.

סבלנות האורחים שלכם מוגבלת ואל תמתחו את חוט סבלנותם יותר מדי. לכן גם את הברכות צריכה לכתוב יד מקצועית כמו שלי. כל החלק הזה לא צריך להיות ארוך מדי. לכל היותר כ- 10 דקות מכלל האירוע. כך הוא נשאר ברמה של שיא של התרגשות, שאחריו יבואו חלקים אחרים , אך הם כבר חשובים פחות. עשו טובה לנער ולעצמכם, אל תשאירו זאת למקריות ולכישרון הכתיבה המסויים שלכם. לכל אחד יש את ההתמחות שלו, ויש אנשים המתמחים בכתיבה, שיעשו זאת למענכם בכישרון ובהצלחה מלאים,אז אל תהססו לפנות אלי.


אשמח לעמוד לרשותכם בכל יעוץ והדרכה נוספים.

bottom of page