top of page

חגיגת בר/בת מצווה – מה עדיף אולם, גן אירועים, מסעדה?


כאשר בוחרים באתר המועדף לקיום אירוע הבר מצווה, כדאי להפריד את החלומות מהמציאות וגם לקחת כמה שיקולים נוספים בחשבון לפני שמגיעים להחלטה.


היום מרבית האולמות מציעים מגוון של עיצובי פנים וחוץ , סגנונות אירוח שונים וכדומה. אבל לפני זה כדאי לחשוב על עוד דבר בהיבט הרבה יותר כללי. אם למשל מרבית אורחיכם מגיעים ממקום מסוים בהחלט כדאי להתעניין באתר אירועים, שיהיה נגיש לכולם. יש באמת, המון מקומות אקזוטיים בטבע לאירועים, אבל צריך גם לחשוב על הדודה, בת ה-80 שצריכה להגיע לאתר. שתתקשה ללכת על שביל העפר המוביל אליו. 


גם משפחות עם ילדים קטנים יתקשו לערוך את הטיול הזה בטבע, אז בהחלט כדאי לקחת גם נתון זה בחשבון. חשוב מאד שתיהיה חנייה לאתר בו אתם עורכים את החגיגה. היום מרבית האורחים מגיעים ברכבם הפרטי, ואם מדובר באתר באמצע העיר, אין דבר מעצבן יותר, מאשר להגיע לבושים במיטב המחלצות ולא למצוא חנייה, ואחר כך להתברבר שעות עד שמוצאים אותה, ולהגיע בסוף מזיעים. אז קחו בהחלט נקודה זו בחשבון. אם יש לכם אורחים המגיעים מכיוונים שונים, אולי כדאי לבחור באתר שיהיה באמצע הדרך ושלא יהיה קשה להגיע אליו מכל הכיוונים. 


נראה לי שלכולנו כבר נמאס, להגיע לאתרים המתאימים ל"מיטיבי לכת" רק משום שלבעלי האירוע, הייתה פנטזיה מסויימת על איך הוא אמור להראות. קחו בחשבון, שבמרבית המשפחות יש חתך גילאים רחב שיגיע לאירוע ונראה לי שכולם אמורים להנות בו ולא רק אתם, אז חשבו גם על כך.


מרכיב נוסף בבחירת האתר, הוא העונה בשנה בה אתם עורכים אותו. אם זה בעונת החורף נראה לי שהתשובה ברורה, ויש צורך באולם. למרות שהיום יש גם גני אירועים, שעורכים קירוי בעונת החורף-וזה עונה על הבעייה. בעונות המעבר כגון אביב וסתו העניינים קצת יותר בעייתיים. שכן, מי שלוקח את הסיכון לערוך אירוע בחוץ עלול להיתקל בגשם שיורד על האורחים ... ואולי מוסיף עניין לחגיגה.


לדעתי, אירוע אינו מקום לאילתורים, ולא כל כך נעים כשזה קורה, כך שעדיף ללכת על בטוח ולבחור במקום סגור.

גני האירועים הקיימים היום בשטח יש להם יתרונות רבים, הם מרחב יפה ונעים, שאפשר גם סתם לשבת ולשוחח בו, הם מאפשרים תנועה חופשית של האורחים דבר הגורם לתחושה יותר נינוחה, אך מאידך הם חשופים גם לתהפוכות מזג האוויר בארץ. ואני בטוחה שכל אחד מכם כבר חווה ערב לח ודביק באמצע הקיץ , שלא היה ממש תענוג להיות שם בחוץ. או לחילופין ערב קריר, שלא איפשר לכם ליהנות בדיוק מהאירוע בו נכחתם. אז, שאתם באים לבחור באתר כדאי גם לחשוב על המרכיבים

הללו.במידה ובדעתכם להזמין ילדים הרי שגני אירועים מתאימים להם יותר, שכן יש להם שם יותר חופש תנועה והם אינם מפריעים בו.


אופציה לגמרי אחרת היא בחירה במלון. מלונות לרוב משדרים יוקרה. לחלקם יש דשא או בריכה, המציעה אופציה הדומה מאד לגני האירועים. מרביתם מבטיחים גב כלכלי יציב שהוא נושא מאד חשוב בימינו. למרביתם יש גם חנייה מוסדרת ובהיותם מוסד שקיים כל השנה ולא רק לצורכי האירוע הרי יש שם מטבח פעיל, אבטחה וכל מה שצריך בכדי לקיים אירוע מכובד ויפה.כך שהאופציה הזו בהחלט מומלצת גם היא.


אם בדעתכם לערוך אירוע קטן יותר מצומצם ואינטימי, מתאימה למטרה זו מסעדה. מסעדה תוכלו לבחור לפי העדפתכם הקולינרית, המיקום העדיף עליכם וכמובן כמות האנשים שאתם רוצים להזמין.


במקומות שכאלה אין מקום לרוב, לפעילות נוספת מעבר לאכילה וכדאי לזכור זאת לפני שמסכמים סופית.(למרות שעתה במשבר הכלכלי , גם גדולים וחזקים נפלו). הבטיחו לעצמכם בטחונות בעת חתימת החוזה. סכמו על הכול מראש , כולל האקסטרות, בדקו שיש למקום רישוי של כשרות במידה וזה חשוב לכם. יש גם לברר האם יש למקום רישיון עסק, אישור של משרד הבריאות ואישור ממכבי האש .כל זאת כדי למנוע אחר-כך הפתעות לא כל כך נעימות.


לאחר שהחלטתם, יש למלא את האירוע בתוכן ועל כך תוכלו לקרוא במאמרים הבאים בנושא.

bottom of page