top of page

חגיגת בר מצווה – נושא האסטטיקה


חלק נכבד מההכנות לבר המצווה קשורות לתחום האסטטיקה. באירוע שלכם אתם הולכים להיות כוכבים בלעדיים, ובאופן חד פעמי, לככב באירוע שכולו שלכם. כל העיניים נישאות אליכם ולכן עליכם לקחת זאת בחשבון ולהיראות בהתאם.


פעם אולי היה מספיק להעביר מסרק בשיער ובזה נגמר העניין. היום הדברים שונים לגמרי.

יש נערים, חתני בר מצווה, שירצו לאירוע הזה תספורת שונה ומיוחדת, שתעשה את הדברים שונים עבורם. אחרים יבחרו אולי לצבוע שיער (לדעתי לא מומלץ בגיל הצעיר הזה) , ובכל אופן כל דבר יגרום לכם להרגיש מיוחדים הרי הוא משובח.


ברצוני להאיר את הנקודה של כל המשפחה. כולכם הולכים להיות תחת זרקור ויש לנהוג בהתאם.

הייתי ממליצה בחום, לאם המשפחה ולבנות, לפנות לטיפול קוסמטי, משדרג ומפנק לפני האירוע. אין כמו עור הנראה רענן ונקי לשיפור התחושה והאווירה, וכן באותה הזדמנות אפשר לקחת גם את הנער לטיפול פנים. זה לבטח לא יזיק. אם מחליטים על טיפול פנים משמעותי, רצוי לעשותו למעלה משבוע לפני האירוע, כדי שהעור יספיק להתחדש ולהתרענן.


בנוגע לתסרוקות לנשים שבמשפחה, הייתי ממליצה לבחור בספר, בו יש לכם אימון ביכולותיו המקצועיות ובעיקר כזה, שתהיו בטוחות , שיהיה שם ביום המיועד. לי אישית קרה, שביום הבר מצווה הספר היקר "הבריז" וזה ממש לא נעים להתחיל לחפש ספר חדש, בדקה התשעים, שאין לכם מושג כיצד הוא עובד וכיצד תראה עבודתו. אם אפשר, מבחינת זמן וכסף כמובן, הייתי מציעה לכן לעשות מעין תרגולת לאירוע, שבוע קודם לכן למשל באירוע שבת חתן בר מצווה, אז תוכלו לדעת איך אתן עתידות להראות.יש אמהות שירצו תוספות לשיער, או שדרוגים נוספים כגון "נצנצים" וכדומה, שיעשו את התספורת למיוחדת. הכול עניין של בחירה וטעם אישי. ואגב, אל תשכחו להזכיר גם לאבא להסתפר.


נושא נוסף ש"עושה את זה" הוא האיפור. יש נשים שמעדיפות בלי, ויש כאלה שרוצות להתאפר לבד, וזה בהחלט בסדר. ואם זאת, הייתי ממליצה לכם לקחת מאפרת אישית לאירוע. היום זה מאד נהוג ומקובל. פנו לאחת שיש לכם המלצות עליה. יש רבות בענף- המחירים משתנים מאחת לאחת וכמובן, חשוב לבדוק תוצאות. מנסיון, ההשקעה מצדיקה את עצמה.ועם מאפרות מבוקשות כדאי, לסכם ותאם זמן רב מראש, בעיקר אם האירוע שלכם הוא בעונה הבוערת של החתונות, שכן כלות ובנות משפחותיהן קובעות גם חצי שנה מראש. אז כדאי לברר אם המאפרת המסוימת פנויה לאירוע שלכם. וכמובן כדאי לברר גם מחירים.


איפור מקצועי שונה לגמרי, מהאיפור הרגיל שכל אחת מתאפרת. מדובר באיפור עמיד, שאמור לסבול חום, אור,זיעה ולהישאר בדיוק אותו דבר גם לאחר שעות רבות, של ריקודים, נשיקות וכהנה . יד מקצועית שכזאת, תדאג להעלים פגמים בעור ולמי אין?! להסתיר צלליות של עייפות או גיל ולשדרג כל דבר יפה בפנים. התוצאה מרהיבה ומצדיקה את עצמה. קבעו עם מאפרת מקצועית שכזאת, שתבוא לביתכם , אין צורך לנסוע אליה, וזמן קצר לפני האירוע, לפני שלב ההתלבשות, היא תאפר אתכן.

לרוב מדובר בעסקה, שהיא לכל בנות הבית. איפור מקצועי הוא איפור מדוד, שאינו הופך אתכן לרמזור, אלא יוצר מראה מיוחד וחד פעמי לאירוע. ההרגשה מאד נעימה והתגובות שתקבלו לאחר מכן יצדיקו זאת.


סעיף נוסף בנושא האסטטיקה, הוא טיפול בציפורניים. כל אחת תנהג בנושא זה כראות עיניה. יש כאלה שיסתפקו בגזירתן בצורה אסטטית. אחרות ימרחו לק התואם לבגדים ואחרות ישקיעו בבניית ציפורניים , שזהו היום מקצוע בפני עצמו. בכל אופן כל הרכיבים הללו יתנו בסופו של דבר את התוצר הסופי שהוא מראה משודרג ומיוחד לאירוע.

bottom of page