top of page

חגיגת בת מצווה – טקס הבת המצווה


לב ליבו של האירוע הוא טקס הבת המצווה. כל ההכנות וההתארגנות נועדו לרגע המסוים הזה.רגע של הזדכות והתרגשות מוחלטת.זהו שיאו של האירוע וגם הסיבה לקיומו.אצל בנות בעיקר, שמרביתן אינן חוגגות במסגרת דתית כלשהי, זהו הרגע החשוב ביותר, בו הן מכריזות כלל עם ועדה על התבגרותן והצטרפותן לקהילת הגדולים.


לכן יש להעניק לכך את מירב המחשבה ותשומת הלב. לאחר שנתתם דעתכם לכל הפרטים טכניים, כגון בחירת אולם, צלם, די.ג'י. בגדים, הזמנות, אטרקציות, עיצוב ומה לא- עתה הזמן לתוכן.


חשוב מאד לייחד באירוע את המקום המיוחד, בלב הנוכחים לטקס הבת מצווה. ככול שרבו החידושים בתחומים אחרים בנושא אירועים, גם כאן חלו שינויים משך השנים. פעם היתה הנערה, קוראת פיסקה קצרה שחיברה בעצמה או שהוריה כמידת כשרונם היו מחברים לה , שהיוו את הדרשה - ששיאה הייתה  האמירה  "ותודה להורי שהביאוני עד הלום". כמובן שגם עניין זה השתנה.היום אנחנו רוצים עניין, התרחשות והתרגשות סביב טקס בת המצווה. ויש לתכנן אותו בקפידה עם כל אותם גורמים שיקחו חלק באירוע שלכם, בעיקר הדי.ג'י ומנהל האירוע. רבים ירצו ליצור כניסה דרמטית של כלת השמחה. יש שיסדרו שובל מרופד בפרחים. אחרים יתוו את הדרך בזיקוקים לאורך המסלול בו תצעד הנערה. חשוב ליצור ציפייה והמתנה נרגשת לקראת השיא.


אחרים יקרינו סרט, וידאו קליפ- קצר , ולשם כך יוחשך המקום ואז תושג מירב תשומת- לב האורחים למתרחש. הוידיאו יסכם בקצרה ורצוי בהומור את חייה ומעשהו של הנערה עד כה.יש נערות  שיבחרו לשיר בשעה שהן נכנסות. אפשר גם לבחור בזמר שישיר לנערה שיר סמלי שאהוב עליה המתאים לאותו הרגע. כל דרך שתבחר תיהיה טובה ולגיטימית, העיקר הוא ליצור צפייה דרוכה לקראת הבאות, לבנות מתח חיובי.


ואז בא השיא, הרגע לו חיכתם כולכם, אולי 12  שנים.הרגע בו פוצחת הנערה את פיה ומדברת.


כמה חשוב, שדבריה יהיו דברים של טעם. שההתרגשות שלה ושל הנוכחים לא תפגע בתוכן , גם שיהיה בהם הומור- שיאמרו בקצב. שלא ימשכו יותר מדי זמן אך יכילו בתוכם את כל התוכן שחשוב לאומרו.


ולידיעתכם זה לגמרי לא פשוט. אני מציעה לכל אחד ואחת לקחת עט ונייר ולנסות. תגלו עד מהרה שהמלאכה לא קלה, להכניס מסכת חיים קצרה לאמירה חרוזה ומשמעותית ב- 3 דקות בערך היא משימה בהחלט מורכבת . להזכיר את כל האנשים החשובים, לומר מילה טובה, לכל מי שצריך ורצוי להזכירו.ובעיקר לא להגזים, לא לומר, מה שלא צריך, לא להאריך לא לפגוע. לספר על הנערה את כל הדברים החשובים והמשמעותיים.


אז מסתבר שזה לא כמו שחשבתם. לשם כך עומדים לרשותכם רשת של כותבים מקצועיים. לכתיבת דרשה לבת מצווה, צריך ידע, יכולת, כשרון וניסיון. כל הכלים המקצועיים הללו עומדים לרשותי. מי שעשתה במלאכה, עשרות ומאות פעמים יודעת בדיוק, מה ואיך לכתוב. כיצד לקלוע לכל טעם ולכל אישיות. אני אשמח לכתוב עבורכם את הדרשה והברכה לבר המצווה, כזו שתהיה מרגשת, קולעת, קצרה ויפה. כזו שתיזכר גם בתום האירוע ולאחר זמן רב. הקרדיט ישאר כולו שלכם, אך ההנאה והסיפוק המקצועי הם גם שלי.

.

בבת מצווה נהוג גם שההורים מברכים את בתם שהגיעה למצוות. אותם כללים שנאמרו על הדרשה חלים גם כאן. סבלנות האורחים שלכם מוגבלת ואל תמתחו את חוט סבלנותם יותר מדי. לכן גם את הברכות צריכה לכתוב יד מקצועית כמו שלי. כל החלק הזה לא צריך להיות ארוך מדי. לכל היותר כ-10 דקות מכלל האירוע. כך הוא נשאר ברמה של שיא של התרגשות, שאחריו יבואו חלקים אחרים , אך הם כבר חשובים פחות. עשו טובה לנערה ולעצמכם, אל תשאירו זאת למקריות ולכישרון הכתיבה המסויים שלכם. לכל אחד יש את ההתמחות שלו, ויש אנשים המתמחים בכתיבה, שיעשו זאת למענכם בכישרון ובהצלחה מלאים,אז אל תהססו לפנות לאתר שלי. 

אשמח לעמוד לרשותכם בכל יעוץ והדרכה נוספים.


ואם תרצו לשמוע עוד המלצות בנושא דרשות וברכות לבר מצווה, ובנושאים אחרים הקשורים לאירוע תוכלו למצוא באתר שלי.

bottom of page