top of page

חגיגת בת מצווה – נושא האסטטיקה


חלק נכבד מההכנות לבת המצווה קשורות לתחום האסטטיקה. באירוע שלכם כלת השמחה ואתם הולכים להיות כוכבים בלעדיים, ובאופן חד פעמי, לככב באירוע שכולו שלכם. כל העיניים נישאות אליכם ולכן עליכם לקחת זאת בחשבון ולהיראות בהתאם.


פעם אולי היו הנערות מסתפקות באיזושהי תסרוקת פשוטה ובזה נגמר העניין. היום הדברים שונים לגמרי. יש  נערות, שירצו לאירוע הזה תספורת מיוחדת, שתעשה אותן לשונות באותו היום המיוחד .


יהיו כאלה שירצו אולי גם לצבוע את השיער (לגמרי, לא נחוץ...) או להוסיף תוספת שיער מלאכותית לשיער. יש ילדות שישזרו צמות מיוחדות, יוסיפו חרוזים או נצנצים, כל זאת כיד הדמיון הטובה, ורצון הנערה המתבגרת.


ברצוני להאיר את הנקודה של כל המשפחה. כולכם הולכים להיות תחת זרקור ויש לנהוג בהתאם.


הייתי ממליצה בחום, לאם המשפחה ולבנות, לפנות לטיפול קוסמטי, משדרג ומפנק לפני האירוע. אין כמו עור הנראה רענן ונקי לשיפור התחושה והאווירה, וכן באותה הזדמנות אפשר לקחת גם את הנערה לטיפול פנים. זה לבטח לא יזיק. אם מחליטים על טיפול פנים משמעותי, רצוי לעשותו למעלה משבוע לפני האירוע, כדי שהעור יספיק להתחדש ולהתרענן.


בנוגע לתסרוקות לנשים שבמשפחה, הייתי ממליצה לבחור בספר, בו יש לכם אימון ביכולותיו המקצועיות ובעיקר כזה, שתהיו בטוחות , שיהיה שם ביום המיועד. לי אישית קרה, שביום הבת מצווה  הספר היקר "הבריז" וזה ממש לא נעים להתחיל לחפש ספר חדש, בדקה התשעים, שאין לכם מושג כיצד הוא עובד וכיצד תראה עבודתו. אם אפשר, מבחינת זמן וכסף כמובן, הייתי מציעה לכן לעשות מעין תרגולת לאירוע, שבוע קודם לכן לערוך תסרוקת ניסיון לכלת הבת מצווה, אז תוכלו לדעת איך אתן עתידות להראות.יש אמהות שירצו תוספות לשיער, או שדרוגים נוספים שיעשו את התספורת למיוחדת. הכול עניין של בחירה וטעם אישי. ואגב, אל תשכחו להזכיר גם לאבא וליתר האחים להסתפר.


נושא נוסף ש"עושה את זה" הוא האיפור. לרבות מבנות המצווה זו תיהיה ההתנסות הראשונה בחייהן בנושא. זה ממש לא חובה, אך אין ספק שזה משדרג את המראה ברמות רבות.הייתי ממליצה שההתנסות הזו תיהיה נעימה ותעשה ביד מיומנת של בעלת מקצוע בנושא. כל מאד לגלוש לאיפור, בומבסטי ומביך. רצוי מאד להימנע מכך ולתת לנערת הברת מצווה את ההרגשה שהיא הכי יפה בעולם , אך בצורה נערית ולא כאישה בוגרת. בנוגע לאם ולאחות של כלת השמחה יש נשים שמעדיפות בלי, ויש כאלה שרוצות להתאפר לבד, וזה בהחלט בסדר. ועם זאת, הייתי ממליצה לכם לקחת מאפרת אישית לאירוע. היום זה מאד נהוג ומקובל. פנו לאחת שיש לכם המלצות עליה. יש רבות בענף- המחירים משתנים מאחת לאחת וכמובן, חשוב לבדוק תוצאות. 


מניסיון, ההשקעה מצדיקה את עצמה.


איפור מקצועי שונה לגמרי, מהאיפור הרגיל שכל אחת מתאפרת. מדובר באיפור עמיד, שאמור לסבול חום, אור, זיעה ולהישאר בדיוק אותו דבר גם לאחר שעות רבות, של ריקודים, נשיקות וכהנה . יד מקצועית שכזאת, תדאג להעלים פגמים בעור ולמי אין?! להסתיר צלליות של עייפות או גיל ולשדרג כל דבר יפה בפנים. התוצאה מרהיבה ומצדיקה את עצמה. קבעו עם מאפרת מקצועית שכזאת, שתבוא לביתכם , אין צורך לנסוע אליה, וזמן קצר לפני האירוע, לפני שלב ההתלבשות, היא תאפר אתכן. לרוב מדובר בעסקה, שהיא לכל בנות הבית. איפור מקצועי הוא איפור מדוד, שאינו הופך אתכן לרמזור, אלא יוצר מראה מיוחד וחד פעמי לאירוע. ההרגשה מאד נעימה והתגובות שתקבלו לאחר מכן יצדיקו זאת.


סעיף נוסף בנושא האסטטיקה, הוא טיפול בציפורניים. כל אחת תנהג בנושא זה כראות עיניה. יש כאלה שיסתפקו בגזירתן בצורה אסטטית. אחרות ימרחו לק התואם לבגדים ואחרות ישקיעו בבניית ציפורניים , שזהו היום מקצוע בפני עצמו. בכל אופן כל הרכיבים הללו יתנו בסופו של דבר את התוצר הסופי שהוא מראה משודרג ומיוחד לאירוע.


אם תרצו לקרוא המלצות נוספות בנושא אירועים וברכות אתם מוזמנים לקרוא מאמרים נוספים באתר שלי.

bottom of page