top of page

ומה עם החתן? והבגדים שעבורו (ועבור יתר המשפחה)


עיקר תשומת הלב נסובה בדרך כלל סביב הכלה. שכן כולנו נוטים לחשוב, שהיא העיקר- היא הדובדבן, ויש כאלה אפילו שרואות בחתן, רק רקע לדבר האמיתי. לדעתי לא נכון לראות את הדברים כך. החתן, הוא הכוכב השני באירוע החתונה, ועליו להראות כך.


בעידן המטרוסקסואלי, יש גברים שימצאו עניין במערכת הביגוד אותה ילבשו. ועדין עבור רובם  עניין החליפה לאירוע וחיפוש הבגד האולטימטיבי לחתן היא יותר עול, מהנאה. וזה בשונה מאוד מהכלה.

מעט מאוד גברים, מפנטזים מילדותם איך יראו כחתן, ממש לא כמו הכלות. ובכול זאת צריך להיראות טוב ביום הזה.


יש גברים שיבחרו במראה הספורטיבי, וירכיבו מערכת ביגוד שתהלום את אישיותם ונוחיותם וגם לא תכה בכיס במידה קשה מדי. רוב החתנים, יעדיפו את החליפה המסורתית, ומי שיסתובב בשווקים ימצא מגוון רב, של היצע, טעם וסגנון ובעיקר בהתאם לכיס. יש חתנים, שיעדיפו אחרי החופה, לעבור לג'ינס וטי.שרט ולהרגיש הרבה יותר נוח ונינוח.


כמו בנוגע לכלה, גם לחתן חשוב שיהיו נעלים נוחות, בהן הוא עתיד לבלות שעות רבות ביום החשוב בחייו. היום החתנים הצעירים, מודעים למראה, חלקם יפנו מעבר לספר אפילו לקוסמטיקאית וישתדלו להראות במיטבם ביום החשוב בחייהם.בכל מקרה כל חתן יכול למצוא את האופציה הנוחה והתאימה לו ובעיקר לכיסו. ואגב, כבר ראיתי חתן שעל הטי.שרט שלו היה כתוב "אני חתן טרי" ובכן, הומור לעולם לא מזיק, לבטח לא באירוע שכזה.


ובנוגע לבני המשפחה האחרים,נכון אותו עיקרון. חשוב להיראות טוב וגם להרגיש בנוח. במרבית האירועים יש כמה חלקים, חלקם כוללים גם ריקודים ותנועה, ולכן חשוב לבחור בבגד, שלא רק יראה טוב אלא יהיה גם נוח לאורך שעות ארוכות וכדאי גם להשקיע מחשבה בנוגע לבגדים ממנו עשוי הבגד, שיהיו בגדים נושמים, שאינם גורמים להזעה יתרה, שכן זה לא נעים...


יש מקרים, בהם כל המשפחה הקרובה, ירכשו לכולם מערכת ביגוד מיוחדת לאירוע. אחרים יסתפקו במשהו פרקטי יותר המצוי בארון הבגדים. בכל אופן כדאי להשקיע מחשבה בעובדה, שהערב הזה חד פעמי, משקיעים בו הרבה כסף , אז כדאי שהכול יראה טוב , גם הביגוד. מאידך, כדאי גם לחשוב על אופציות שימוש נוספות בבגדים, מעבר לאותו אירוע עצמו, שכן חבל להוציא סכום כסף אסטרונומי, על אירוע חד פעמי. בקיצור, צריך לקחת את כל השיקולים הללו בחשבון.


היום ניתן להעזר, באתרי האינטרנט השונים המפנים בפורטלים השונים, לפרטים בנוגע להלבשה והנעלה.

בנוגע לאם החתן והכלה, יש מביניהן שיטרחו לפנות למעצב/ת שיעצב בגד על פי טעמן האישי, בהתאם לבחירתן, בגד יותאם רק להן. העלות היא כמובן בהתאם. חשוב גם פה לבדוק כמה שיותר אופציות, לפני שמחליטים. יש לסכם מראש, מה מקבלים ומתי, שכן שמעתי כבר על נשים, שערב לפני האירוע , הבגד עדיין לא היה מוכן וזה גורם ללחץ מיותר, כך שרצוי להתחיל בכל תהליך העיצוב והתפירה, די זמן לפני האירוע, שכן בכך מונעים מראש אי נעימויות.


רצוי להתאים לבגד, אביזרים מתאימים שיתנו בסופו של דבר את המראה המושלם, וכנ"ל לגבי פרטי הנעלה. יש משפחות שהולכות על נושא של צבע, מרקם ודוגמא ואז המראה הכללי הוא מאד שלם ונעים לעין, אז זה גם רעיון שאפשר לקחת מפה.


נושא ההנעלה הוא מאד חשוב. לפני שתבחרו בנעל על פי אמות מידה של אסטטיקה, ומיוחדות קחו בחשבון, שבנעליים האלה, אתם עתידים לבלות שעות רבות מאד, אז לפני הכול בדקו שהן אכן נוחות לכם ומומלץ אפילו ל"תרגל" הליכה בהן, כדי שבאירוע, לא תהיה זו הפעם הראשונה בה אתם נועלים את הנעלים. ועוד עצה קטנה, בתיק שתיקחו אתכם לאירוע מומלץ לקחת חבילת פלסטרים למקרה, של שפשוף ברגל, או לחילופין זוג נוסף להחלפה במקרה של אי נוחות.


ככלל הייתי ממליצה לפני שמתחילים, לעשות סיורים בקניונים ובחנויות, לראות ולבדוק (פיזית ) במדידה, מה קיים בשוק, מה מעניין אתכם ובעיקר מה טווח המחירים שיש. כך תיהיו חכמים יותר , כשתבחרו ברעיון הביגוד שלכם.וכמובן, הכול דורש זמן ורצוי להתחיל בכל התהליך מוקדם ככול האפשר.


קיימת עוד אפשרות והיא של השכרת מערכת ביגוד ליום האירוע. הרעיון דומה, למה שקיים בתחום שמלות כלה. ולרוב באותם סלונים יש אופציה של לבוש גם לבני המשפחה.יתכן שאופציה זו זולה יותר, תמיד צריך לבדוק. בכל אופן זה אמור לפתור את השאלה - " מה עושים עם הבגד לאחר האירוע?!" כן, זה מאד פשוט מחזירים אותו לחנות. הבעייה היא שלא תמיד מצוי מלאי שעונה לכל טעם, סגנון ומימדי גוף של כל אחד, אך בהחלט גם רעיון זה שווה בדיקה, למי שזה מתאים לו. את בגדי החתן תוכלו למצוא ברשתות השיווק הגדולות, או בחנויות להלבשת גברים.


אם תרצו לשמוע עוד המלצות ורעיונות לברכות אתם מוזמנים לבקר באתר שלי.


bottom of page