top of page

חתונה אין כמו התמונות.


דמיינו את הרגע בו תתרווחו בכורסא ותפתחו את אלבום החתונה  שלכם, האלבום שילווה אתכם כל ימיכם. התמונות שיהיו בסיס למשפחה העתידית שלכם. תמונות, שגם הילדים לעתיד יראו ויגידו "הנה אימא כשהייתה צעירה", כמה חשובות הן. וכמה חשובות הן להוריכם ולכל אותם קרובים שליוו אתכם מרגע לידתכם ועד עתה.


אחד המרכיבים החשובים ביותר בהכנה לחתונה היא הבחירה, באדם שיתעד אותה. שכן, בסוף נשארות רק התמונות. הן הזיכרון המשמעותי הוויזואלי מכל האירוע.


היום בעידן המשבר הכלכלי, כדאי לבדוק פעמיים ויותר, על  מי תוטל המשימה הזו. כשאתם בוחנים זאת יש לחשוב על עלות מול תפוקה. בשוק ישנם עשרות אם לא מאות צלמים, שמתמודדים על תיעוד האירוע שלכם. במקרה זה יש להחליט גם כן, מה אתם רוצים. 

האם תסתפקו רק בתמונות סטילס מהאירוע. האם תרצו סיקור גם ממסיבת הרווקות שתעשו. האם תרצו תמונות אומנותיות, על רקע נוף קסום, או תמונות יחודיות על רקע אורבני, בו תבלטו בשונותכם. האם תרצו מצלמת וידיאו אחת כמינימום או אולי תרצו כמה צלמים , שיצלמו בד- בבד את התרחשות האירוע שלכם מנקודות מבט שונות. יש היום רבים, שעושים אלבום דיגיטלי לחתונה. התוצאה אכן מרהיבה, העלויות גם כן.  יש כאלה המוסיפים קליפ שמוקרן במהלך האירוע, והמהדרים מוסיפים גם מצגת עם מוזיקה, ממיטב התמונות שלכם מרגע הלידה ועד עתה, כולל כל התחנות החשובות שבדרך.ככול תחום אחר, גם כאן מנסים כל הזמן להתחדש ולהוסיף אלמנטים.


היום גם נפוץ מאוד לבנות אתר חתונה בו תציגו את מיטב תמונותיכם לראווה.


כשאתם מתכוונים לסגור עם בעל מקצוע כלשהו חשוב , שתדעו מה אתם רוצים. יש זוגות שמשקיעים עד 10,000 ₪ ויותר בנושא הצילומים וכדאי לבדוק נושא זה לעומק. החליטו מה אתם רוצים ועם ההחלטה הזו גשו לבעל המקצוע.


חשוב שתבדקו טוב לפני שאתם מסכמים עם בעל מקצוע, מה בדיוק תקבלו ומה העלויות.  בידקו שאם יש תקלה כלשהי בעניין יש מי שיגבה אותה. בדקו עמידה בלוח זמנים  ובעיקר את התוצאות.

דרשו לראות עבודות מוקדמות שערך הצלם/צלמת. התרשמו מרמת העבודה, המקוריות והאחריות שמגלה בעל המקצוע.

וחשוב עוד דבר, האלמנט הפסיכולוגי. הצלם יהיה האדם שילווה כל רגע באירוע שלכם, ויהיה צמוד אליכם כל הזמן. עליו להיות אדם נעים הליכות, שנוכחותו אינה מעיקה.שיודע לזרום עמכם, להיענות לדרישותיכם וגם אחד כזה, שיאתר תוך כדי, את רגעי השיא, גם אלו הלא צפויים באירוע. לא תמיד מי שמציג את עצמו, כמפורסם וידוע בענף הוא זה המתאים לכם. חלק מהצלמים לאחר שנים של עבודה, שחוקים מעט, ועושים עבודתם מתוך צורך ולא מתוך שמחת חיים. חשוב שמי שילווה אתכם ביום שכזה, יהיה רגוע שמח וישדר נינוחות לכם ולאורחיכם.


כדאי לראות תיקי עבודות, ועוד יותר לשוחח עם לקוחות אחרים. ובעיקר, אם התרשמתם ממישהו במהלך אירוע אחר,כדאי לקחת את פרטיו. ועוד עובדה חשובה, צלמים בדומה באתרי אירועים, עסוקים מרבית ימי השנה. כך שאם אתם רוצים במישהו מסויים רצוי לבדוק, זמן רב מראש, אפילו חודשים אם אינו תפוס בדיוק ביום בו החלטתם לערוך את האירוע שלכם. קבעו לוחות זמנים ידועים מראש לביצוע העבודות. 

למשל מתי יהיה מוכן האלבום הדיגיטלי, מתי יערכו צילומי הסטילס, צילומי הוידיאו לקליפ, וכדומה, כך שתוכלו לראות אותו לפני האירוע. כתבו את הכול בחוזה, כולל תאריכים ועלויות. סכמו כמה תמונות תקבלו בסוף האירוע. האם תקבלו אתר להשמתם , האם יהיה לכם גם פוסטר בנוסף ובעיקר מתי תיהיה כל העבודה מוכנה בשלמותה. כל אחד יצור לעצמו את החוזה הרצוי לו. הקפידו על הפרטים, סכמו הכול מראש, וגם לא יזיק אם תזכירו לבעל המקצוע (העסוק) בד"כ, את המועדים שסיכמתם לעבודה.


ומעבר לכך, כל שנותר לכם הוא ליהנות מהתמונות והזיכרונות הנפלאים.


באם תרצו לקרוא המלצות וברכות נוספות לאירועים אתם מוזמנים לבקר באתר שלי.


bottom of page