top of page

חתונה- המוזיקה עושה לכם את האירוע


חתונה היא אירוע שמח לכל הדעות, אולי השמח ביותר שיש ולכן כל כך חשוב האיפיון המוזיקלי שתתנו לו. כמו כל דבר בנושא החתונה, גם זה קצת מורכב. שכן הוא מורכב למעשה מטעמם של הזוג ומשפחות המוצא שלהם. ותתפלאו גם הזוג עצמו לא מן הנמנע שיש לו טעמים מוזיקליים שונים בהחלט, אז על מה הולכים?


צעירים כדרכם, חושבים שהם מוקד העולם ולכן רוצים את המוזיקה לפי העדפותיהם, המבוגרים ירצו אולי משהו סולידי קצת יותר, ותתפלאו כדאי לענות על כל הרצונות כדי שכולם יהיו בסופו של דבר מרוצים וזה עיקר העניין. גם אם לזוג יש טעם ייחודי, שלא בדיוק עונה לדעת הרוב, כדאי להקדיש קצת מחשבה איזה נפח יהיו לטעם המסויים הזה בכל האירוע.


במידה ואתם מזמינים צעירים רבים, כמובן שרצוי שתיהיה מוזיקה עדכנית, כזו שתקפיץ ותמשוך אותם לרחבת ריקודים, אך אנא רחמנות, לא חייבים לפוצץ את האוזניים ובהחלט רצוי לאפשר לאורחים גם להחליף מילה או שתיים ליד השולחנות, בלי הצורך לצעוק, או לחילופין לצאת מהאירוע עם צלצולים באוזניים. אפשר כמובן לעשות מראש חלוקה. בקבלת הפנים מוזיקה נעימה לכל אוזן.

אלו יכולים להיות שירים ישנים יותר ונעימים. יכולה להיות גם מוזיקת ג'אז נעימה, או רביעייה מוזיקלית קלאסית, או כל דבר אחר אחת ההחלטות המשמעותיות בעיצוב אירוע היא הכיוון המוזיקלי שלו. האם יהיה זה אירוע שמח וקולני , שאורחיו ירגישו כמו במועדון, או לחילופין אירוע שקט וסולידי שהאורחים יוכלו גם לדבר במהלכו ולשמוע אחד את השני.


כמובן, שלכל אחד יש את הבחירות וההעדפות שלו וגם כל משפחה יש לה רפרטואר מוזיקלי והרגלים משלה. לכן חשוב גם לתת ביטוי להורים ולרצונותיהם, ובעיקר לאורחים אותם הם מזמינים. אם אפשר רצוי בשלב הארוחה , ניתן לוותר על המוזיקה, או לחילופין לשים שוב מוזיקה נעימה לאוזן. כך שיתאפשר גם לשוחח ליד השולחן. הכי טוב יהיה אם רק בחלק השלישי של הערב, יתחיל הקטע בו המוזיקה רועשת ואז תוכלו להנות מרחבת הריקודים ומוזיקה בפול ווליום.


בחתונה חשובים מאוד אלמנטים נוספים, כגון השיר שתבחרו כשתצעדו ביחד לחופה. השיר הראשון שיושמע כשתכנסו יחד כזוג נשוי טרי לאולם, או לגן מחדש. וכן הריקוד המשותף הראשון שלכם. כל אלה מהווים בדרך כלל נקודות שיא באירוע, וכדאי גם לשמוע את דעתו של הדי.ג'י או הזמר/ להקה שתבחר. היום מרבית הצעירים מעדיפים די.ג'י אך לדעתי אין כמו מישהו איכותי השר ומבצע את המוזיקה בשידור חי. כך שזו עוד נקודה לשיקולכם.


תנו ביטוי גם לשירי עדות ולמוזיקה המזרחית (כמובן אם אתם אוהבים אותה) שכן על פי הדעה הרווחת היא זו שעושה שמח.

כדאי לתת ביטוי באירוע שלכם, למגוון האורחים, הטעמים והעדפות המוזיקליות של כולם וכך כולם יצאו מרוצים.גם בעת הושבת האורחים, את הצעירים קרבו למוקד הרעש ופעילות והרחיקו את המבוגרים יותר, שיסבלו מעוצמת הרעש המופעלת מהרמקולים. רצוי מאד שתלכו ותראו את האדם שאמור להופיע אצלכם באירוע אחר. התרשמו מאישיותו, אמינותו ודרכי עבודתו. כבר שמעתי לא פעם על מישהו שסיכמו עמו על  דבר אחד וקיבלו דבר אחר.


דרשו שתהיה לכם שליטה מלאה על האיפיון המוזיקלי. דווחו על העדפותיכם. מה הייתם רוצים שישמע, ובעיקר מה לא. מה העוצמה שאתם רוצים שתיהיה למוזיקה.  חשבו על כל פרט ורשמו זאת כשאתם מסכמים עם המפעיל באירוע. ועוד עצה קטנה. סכמו עם מישהו מבני המשפחה, שיהיה זה שאחראי למוזיקה ובמידה ויהיו חריגות, הוא יהיה זה שיטפל בכך, ובזאת תמנעו מעצמכם ומאורחיכם אי נעימויות. ועוד , אם אתם בוחרים במישהו מבוקש במיוחד, רצוי לבדוק עמו מספיק זמן מראש

שהוא פנוי בתאריך שלכם לאירוע.


ולסיכום כל שנותר הוא לאחל לכם חתונה שמחה ונעימה. ואם תרצו בעוד המלצות וברכות אתם מוזמנים לבקר באתר שלי.


bottom of page